Районний методичний кабінет (РМК) – є структурним підрозділом відділу освіти Старовижівської районної адміністрації, що здійснює навчально-методичне забезпечення дошкільної та загальної середньої освіти району, організацію вдосконалення відповідної фахової освіти і кваліфікації педагогічних, керівних працівників навчально-виховних закладів району.

 Метою діяльності методкабінету (центру) є науково-методичне забезпечення системи загальної середньої та дошкільної освіти, організація науково-методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів (далі - навчальні заклади) і розвиток їхньої творчої ініціативи у міжкурсовий період.

  Сучасні вимоги, які висуває суспільство до освіти, набувають небаченої мінливості та динамізму. В умовах сьогодення високий у цілому рівень загальної та фахової педагогічної освіти не вирішує проблем. В умовах соціальних реформ перед системою освіти одним з найважливіших завдань постає підвищення ефективності та якості методичної роботи. Сучасні умови такі, що ніколи ще методична служба не була настільки необхідна педагогам, як зараз. В умовах модернізації системи освіти РМК перебуває у постійному пошуку нових можливостей прояву своєї необхідності, значущості й активності.

Пріоритети розвитку методичної служби:

- варіативне інформування педагогів про досягнення психолого-педагогічної науки та практики, про нові вимоги до фахівця;

- диференційоване навчання й розвиток педагогічних кадрів, підвищення їх кваліфікації;

- розвиток інноваційного потенціалу кожного педагога, мотивація вчителів до інноваційної діяльності та її науково-інформаційна й методична підтримка;

- формування, виявлення, вивчення та впровадження найбільш цінного перспективного досвіду педагогічної діяльності;

- підготовка методичного забезпечення для здійснення освітнього процесу;

- удосконалення педагогічної майстерності, формування індивідуальної навчально-методичної системи, орієнтованої на розвиток і соціалізацію особистості учня.

- сприяння розвитку творчої ініціативи педагогів, підвищення якості освітнього процесу.

Завдання РМК :

Принципи методичної роботи:

- Педагогічна співпраця з педагогом.

- Робота в режимі довіри, доброзичливості.

- Творча атмосфера, стимулювання творчої активності.

- Принцип допоміжно-регулювального контролю.

- Надання вчителю права вибору.

- Системність методичних заходів.

- Принцип «Я-повідомлень» у спілкуванні.

- Систематична допомога.

Очікувані результати:

Становлення індивідуальної авторської, якісної системи педагогічної діяльності, коли кожний педагог охоплений увагою методиста, разом з ним моделює, планує діяльність, одержує позитивні результати з проблеми наступності між дошкільною, початковою та середньою освітою, орієнтуючись на модель розвитку дитини при формуванні життєвої компетентності.

   

Учитель року  

   

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

   

Корисні посилання  

   

Вхід на сайт  

   
© stv_osvita@ukr.net